TUNUS, EŞCİNSEL EVLİLİĞİN İLK TANINDIĞI ÇOĞUNLUĞU MÜSLÜMAN İLK ÜLKE OLDU

TUNUS, EŞCİNSEL EVLİLİĞİN İLK TANINDIĞI ÇOĞUNLUĞU MÜSLÜMAN İLK ÜLKE OLDU

Tunus merkezli LGBTİ+ örgütü Eşşems‘in resmi Facebook sayfası, geçen cuma ülkede ilk kez bir eşcinsel evliliğin devlet tarafından tanındığını duyurdu. Böylece Tunus, çoğunluğu Müslüman olan bir ülkede eşcinsel evliliğin tanındığı ilk ülke oldu.

Biri Fransız vatandaşı olan çift, eşcinsel evliliğin yasal olduğu bir ülkede evlendi. Tunus’ta eşcinsellik yasal değil ve eşcinsel ilişkiye girdiği kanıtlananlar 3 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalıyor. Ülkede LGBTİ+’lara karşı her türlü ayrımcılık yasal olduğu gibi, eşcinsel evlilikler de -normal şartlarda- tanınmıyor.

‘Kuzey Afrika için bir ilerleme’

Bununla birlikte yeni gelişme, Eşşems tarafından “Tunuslu lara escort sitesi eşcinseller adına, Tunus ve Kuzey Afrika‘da bir ilerleme” olarak duyuruldu. Facebook kullanıcılarından gelen yorumların bir çoğuysa negatifti, bazıları paylaşımın gerçek olmadığını savunurken bazıları da bunun ahlaki çöküşün göstergesi olduğunu söyledi.

Bu “tanınma”nın kanundaki bir açık ya da bir yanlışlık sonucu olması muhtemel. 2018’de buna benzer şekilde, yine eşcinsel evliliklerin yasal olmadığı Rusya‘da, Danimarka‘da evlenen Eugene Wojciechowski ve Pavel Stotsko evliliklerini resmi olarak Rusya’ya tanıtmayı ve pasaportlarına işletmeyi başarmıştı.


16 Nisan 2022 tarihinde yayınlandı, 99 kez görüntülendi.
DİĞER YAZILAR

FIFA KOKARTLI HAKEM EŞCİNSEL OLDUĞUNU AÇIKLADI

Norveç’in yetiştirdiği önemli hakemlerden biri olan Tom Harald Hagen, ülkenin yerel gazetelerinden Glamdalen’e eşcinsel olduğunu açıkladı. Hagen, “Yavaş yavaş kendime güvenmeye başladım ve hayatım şu an çok iyi. Gey olduğum gerçeğiyle barışmanın önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü hayatım boyunca böyle yaşadım, ...

2 ay öncedevamını oku »